• Akcja charytatywna zakończona sukcesem

• Zacznijmy od podziękowań dla wszystkich zaangażowanych w organizację (SU, wolontariusze, Panie z Koła Gospodyń Wiejskich, Wójt Gminy Świerzna, świetlica wiejska, Rada Rodziców, uczniowie, nauczyciele i pracownicy szkoły) oraz dla Wszystkich, którzy wsparli naszą akcję- Dziękujemy mieszkańcom Stuchowa i okolic. Kochani zebraliśmy ponad 4000 zł, jest to kwota którą, wesprzemy walkę Wojtusia o zdrowie.

DZIĘKUJEMY !!!!!!!

• Konkurs czytania ze zrozumieniem

• 13.03. odbył się I Szkolny Konkurs Czytania ze Zrozumieniem. Uczniowie rywalizowali w trzech kategoriach wiekowych o tytuł mistrza szkoły. Niecierpliwie czekamy na wyniki.

• Stypendia dla ósmoklasisty

• Tylko do 31 marca uczniowie klas 8 mogą ubiegać się o sfinansowanie nauki w szkole średniej w Szczecinie i innych dużych miastach Polski. W ramach Stypendium uczeń ma zapewnione przez cały okres nauki w szkole średniej zakwaterowanie w internacie, wyżywienie, kursy językowe, dofinansowanie do wycieczek szkolnych. Finansowe wsparcie dotyczy także pasji i zainteresowań, które stypendyści i stypendystki rozwijają wraz z zespołem fundacji dzięki pracy metodą tutoringu. Wspólnie spędzają letnie wakacje i zimowe ferie, biorą udział w warsztatach. To fundament oferty stypendialnej.O stypendium mogą ubiegać się ósmoklasiści z miejscowości do 30 000 mieszkańców, którzy planują naukę w jednej ze szkół średnich współpracujących z Fundacją EFC, a średni miesięczny dochód w ich rodzinie nie przekracza 1900 zł netto na osobę. Szczegóły dotyczące Programu Stypendialnego Horyzonty można przeczytać na stronie www.efc.edu.pl/programy/horyzonty

• Konkurs Super Klasa

W kategorii Super Klasa- "zachowanie" zwyciężyła klasa: III, II, VI

W kategorii Super Klasa (klas IV-VIII)- "najwyższa średnia ze wszystkich przedmiotów" zwyciężyła klasa IV

W kategorii Super Klasa  (klas IV-VIII)- "najwyższa średnia z j. angielskiego" zwyciężyła klasa VI

W kategorii najwyższa frekwencja (klas I-III)- zwyciężyła klasa II

W kategorii najwyższa frekwencja (klas IV-VIII)- zwyciężyła klasa V

• UWAGA zapisy do przedszkola i 1 klasy.

• Od 1 marca 2024 r. do 31 marca 2024 r. trwają zapisy do punktu przedszkolnego , oddziału przedszkolnego i do klasy I.
            Karty zapisu i wnioski o kontynuowanie nauki proszę składać w sekretariacie.

• Pierwsza Pomoc i miś Gustaw w naszym przedszkolu

• 28.02.2024r. w murach naszego przedszkola gościliśmy funkcjonariusza Komendy Miejskiej w Świnoujściu. Pani Kinga przeprowadziła zajęcia instruktażowe z dziećmi z zakresu pierwszej pomocy przedmedycznej, w których modelem był miś Gustaw. Przedszkolaki dowiedziały się od funkcjonariusza wiedzy teoretycznej i praktycznej, jak kolejno postępować z osobą poszkodowaną. Dzieci mogły również zapoznać się z wyposażeniem umundurowania policjanta. W trakcie spotkania okazało się, iż w przedszkolu są dzieci, które przyszłą ścieżkę zawodową chcą wiązać z policją. Na zakończenie wszyscy uczestniczyli w pamiątkowym zdjęciu, a dzieci wręczyły podziękowanie na ręce Pani funkcjonariusz.

• Klasa 8 z wizytą w Gminie Świerzno

• W czwartek, 27 lutego bieżącego roku, uczniowie klasy ósmej odwiedzili Urząd Gminy w Świerznie. Celem wizyty było pozyskanie informacji na temat zasad funkcjonowania urzędu oraz działalności samorządu gminnego. O tym, w czym mogą pomóc mieszkańcowi Gminy Świerzno pracownicy urzędu opowiedział Sekretarz Gminy Pan Waldemar Dubrawski. Spotkanie z Panem Radosławem Drozdowiczem, Wójtem Gminy Świerzno, dotyczyło realizacji zadań gminy, planowanych inwestycji oraz pozyskiwania funduszy na jej rozwój. Dziękujemy za miłe przyjęcie i udzielenie wyczerpujących informacji dotyczących działalności gminy jako jednostki samorządu terytorialnego.

• Walentynki 2024

• Dla wszystkich naszych przyjaciół w tym szczególnym dniu; samych wspaniałości ;*

Na walentynki zamiast wyznania,

Serdeczne podziękowania,

Za wspólną radość z codzienności,

Za każdy dzień pełen miłości,

Za to, że jesteś i dobrze mi z Tobą,

Jesteś wspaniałą osobą!

Dla ciebie kwiatuszek,

sześć małych serduszek,

jeszcze cztery robaczki

i trzy słodkie buziaczki.

• Walentynki w przedszkolu

• Dzisiaj jest takie święto,

że buzię mam uśmiechniętą,

bo wszędzie dokoła nasnastał