• Wyjazd do Szczecina

• Dzisiejszy dzień 05.02.2024r był pełen wrażeń. Klasa 8 wybrała się do naszego miasta stołecznego pociągiem, odbyła się lekcja samodzielności, każdy indywidualnie musiałł zakupić sobie bilet pociągowy i tramwajowy, bilety do kina oraz wykazać się współdziałaniem podczas poruszania się po ulicach Szczecina za pomocą mapy google. Pogoda nam niedopisała i musieliśmy skrócić nasze spacery. Udaliśmy się do Multikina na Ekranizacja światowego bestsellera „Cudowny chłopak” Niezapomniana opowieść o wytrzymałości, odwadze i sile dobroci, które odmieniają serca, budują mosty, a nawet ratują życia. Niepełnosprawny chłopiec, Julien, chroni żydowską dziewczynkę, Sarę, przed wywiezieniem do obozu koncentracyjnego. Pomaga jej, choć wcześniej Sara razem z innymi dziećmi śmiała się z niego i nigdy go nie broniła. Dobro, które ich połączyło, przetrwało II wojnę światową. I kiełkuje nadal, w kolejnych pokoleniach dzieci, które znajdują w sobie odwagę, aby być dobrymi dla innych. Historia opowiedziana w "Białym ptaku" przypomina, że dobro trzeba czynić zawsze. Znalazła się też chwila na posiłek i wspólną zabawę oraz wizytę w księgarni.

• Doświadczenie w klasie 5

• Klasa 5 badała na lekcji biologii w jaki sposób rośliny pobierają wodę. Oprócz tego uczniowie przynieśli rośliny doniczkowe i nasiona do prowadzenia hodowli w klasie. Każdy z uczniów ma zadanie opiekować się swoją roślinką. Ciekawe co z tego wyrośnie?

• Misja piernik

• Jedną ze słodkich Inicjatyw, która dociera corocznie do Schronisk Dla Bezdomnych, Domów Pomocy Społecznej, Przytułków, Nocleglowni jest Misja Piernik. Misja ta zrzesza Szkoły i Prywatnych Darczyńców, którzy z sercem pieką przepyszne pierniczki, dekorują świąteczne kartki i wysyłają je tam gdzie każda odrobina świątecznego ciepła jest na wagę złota. Uczniowie klasy II i VI połączyli siły i wysłali pierniczki i kartkę z ciepłym słowem do seniorów z Domu Pomocy Społecznej w Koszalinie.

• Boże Narodzenie

• Wiary, która może przenosić góry,

Nadziei, która nigdy nie zgaśnie,

Miłości, która jest światłem życia.

Niech narodziny Chrystusa zwiastują dobrą nowinę!

Niech Święta Bożego Narodzenia staną się źródłem wzmacniania ducha.

Niechaj przyniosą radość, pokój i wzajemną życzliwość.

Niech drogi Twojego życia będą oświetlone Bożą miłością,

A nowonarodzony Bóg obdarzy Was swoją łaską.

Niech Bóg oświeca Wasze drogi codziennego życia,

obdarzy Was błogosławieństwem i pomaga życie czynić szczęśliwym.

Wesołych i ciepłych świąt Bożego Narodzenia!

• Konkursy świąteczne roztrzygnięte

• Konkurs na kartkę świąteczną z zyczeniami w języku angielskim wygrali:

I miejsce Amelia O.

II miejsce Błażej W.

III miejsce Małgorzata M.

Wyrórnienia trafiły do: Laury S., Leny C., Jana S.

Konkurs na najpiekniejszą ozdobę świateczną wygrali:

I miejsce Maja O.,

II miejsce Oliwia J.,

III miejsce Małgorzata M.,

Wyróżnienia trafiły do: Laury S., Natalii K., Kajetana Sz., Borys M., Lena B.,

• Pojechali, zobaczyli, zwyciężyli...

• Szóstoklasiści wybrali się do dobrze znanych Gryfic,aby je odkryć od strony, której nie znają... Zaczęli od Muzeum Kolejki Wąskotorowej, odwiedzili Kościół Wniebowzięcia NMP, Bramę Prochową. Spędzili też czas w centrum rozrywki rodzinnej wspólnie grając w kręgle. To był udany wyjazd.

• Festiwal Świątecznej Piosenki Anglojęzycznej

• 14 grudnia cała szkoła zaśpiewała świąteczne piosenki w języku angielskim. Atmosfera zbliżających się Świąt oraz bliskość naszych przyjaciół sprawiło, że ten czas spędziliśmy wspaniale.

• Świąteczne pierniki

• Uczniowie klas IV i V naszej szkoły niedawno mieli niezwykłą wycieczkę do technikum gastronomicznego, gdzie uczestniczyli w fascynujących warsztatach piernikarskich. Przygoda rozpoczęła się od entuzjastycznego przywitania w szkolnej pracowni, gdzie aromatyczne wonie przypraw witały młodych uczniów. Pod okiem doświadczonej instruktorki p.A.Królik, dzieci dowiedziały się o tajnikach wypieku pierniczków. Uczestnicy miały okazję spróbować swoich sił w przygotowywaniu ciasta, formowaniu kształtów oraz dekorowaniu pierników kolorowym lukrem. Nie brakowało radosnych chwil i śmiechu, gdy małe rączki tworzyły unikatowe dzieła sztuki cukierniczej. Po zakończeniu warsztatów każdy uczeń dumnie wrócił do domu z własnoręcznie wykonanymi piernikami, pełnymi smaku i wspomnień. Ta wycieczka nie tylko rozbudziła zainteresowanie uczniów w kierunku sztuki cukierniczej, ale także umożliwiła im rozwijanie umiejętności w przyjaznej i kreatywnej atmosferze.

• Lektury, dodaję do ulubionych!

• Utrwalanie znajomości tekstu, motywów i symboli z lektur obowiązkowych to ulubione zajęcie uczniów z kl. 4-8. W klasie pojawiają się wtedy stacje zadaniowe, tablety, klocki, karty, planszówki, lapbooki, farby, komiksy...i wiele,wiele wiecej.Jest jednak jeden warunek...Aby dobrze się bawić uczniowie muszą przeczytać lekturę, bo jak mawiał klasyk: nieznajomość tekstu szkodzi