• Laptopy dla czwartoklasistów

• 13 lipca 2023 r. Prezydent podpisał ustawę z 7 lipca 2023 r. o wsparciu rozwoju kompetencji cyfrowych uczniów i nauczycieli, czyli ustawę na podstawie której możliwe jest wydanie laptopów uczniom. Cel ustawy jest prosty – każdy uczeń w Polsce, poczynając od IV klasy szkoły podstawowej, ma mieć do dyspozycji laptopa, który będzie służył mu w kolejnych klasach edukacji.

• Rozprawa z mitami

• Na języku polskim piątoklasiści w pocie czoła pracują nad starożytnym światem mitologicznych stworzeń i bohaterów. Poznając wyobrażenia o stworzeniu świata, człowieka czy pór roku identyfikują znane wcześniej i używane frazy ze światem starożytnym, pracują metodą drzewka decyzyjnego, a nade wszystko czytają teksty.W dobry nastrój wprowadza ich aktywność plastyczna, która pozwala lepiej zapamiętać omawiane zagadnienia, a użycie technologii informacyjnej zwiększa motywację do wytężonego działania.Już niedługo bal. I to na Olimpie. Ale do tego jeszcze wrócimy ... Tymczasem bierzemy się do pracy i wciąż utrwalamy wiedzę.

• JESIENNA ŚCIEŻKA SENSORYCZNA

• Ścieżka sensoryczna to doskonała zabawa, która dostarcza dziecku ogromnej, zróżnicowanej wiedzy oraz wpływa na poprawę jego zdolności poznawczych. Dzieci z naszego przedszkola miały okazję doświadczyć takich doznań na zajęciach sensorycznych. Pamiętajmy, że najlepsza nauka to jest nauka przez zabawę.

• Bezpieczny przedszkolak

• W październiku w naszym przedszkolu rozpoczął się cykl zajęć związanych z bezpieczeństwem na drodze. Przedszkolaki zapoznały się z zasadami bezpiecznego przejścia przez jezdnię po pasach bądź przy zielonym świetle. Utrwaliły znajomość sygnalizacji świetlnej, niektórych znaków drogowych a także numerów alarmowych. Podczas rozmów, zabaw ruchowych i innych sytuacji edukacyjnych dzieci mogły wykazać się wiedzą, umiejętnościami oraz poszerzyć swoje zainteresowania zasadami ruchu drogowego.

Jestem sobie przedszkolaczek

i z odblaskiem mam plecaczek.

Znam numery alarmowe

oraz znaki znam drogowe.

• Nocka w szkole

• Klasa 8 noc z 6.10 na 7.10.2023 spędziła w szkole. Był to wspaniały czas, który przebiegał nam na wspólnej zabawie, wspomnieniach i nauce.

• Kreatywne pierwszaki;)

• Podczas zajęć w w klasie 1, uczniowie mieli okazję stworzyć fantastyczne kasztanowe stworki. Przy użyciu kolorowej plasteliny i oczywiście kasztanów powstały niesamowite ludziki i zwierzęta. Zabawa była wspaniała!!!

• Wycieczka klas 1-3 do Pobierowa

• Uczniowie z klas I-IV dzięki uprzejmości p. Katarzyny Wójcik mamy Wojtka mogli odwiedzić Interaktywne Muzeum Prehistoryczne, Muzeum Oko Iluzji oraz Dom do Góry Nogami w Pobierowie. Atrakcje wpisały się w zainteresowania uczniów i mogli oni pogłębić swoją wiedzę na temat fauny i flory żyjącej miliony lat temu w morzach i oceanach na całym świecie. Uczniowie zauroczeni odwiedzonymi miejscami opowiadali o przeżyciach swoim kolegom i koleżankom, którzy zostali w szkole. W drodze powrotnej do autobusu odwiedziliśmy kawiarnię i zjedliśmy lody i gofry. Z pełnymi głowami i brzuchami wróciliśmy do szkoły. Oto kilka zdjęć.

• Dzień chłopaka w klasie IV

• Dzień Chłopaka obchodzony jest 30 września, chociaż w tym roku szkolnym była to sobota, to uczennice klasy IV wraz z wychowawczynią przygotowały w swojej klasie niespodziankę dla kolegów. Chłopcy dostali drobne upominki oraz czekał na ich słodki poczęstunek - gofry, upieczone przez koleżanki. Nie zabrakło także zabaw integracyjnych przy muzyce. To był niezapomniany dzień.

• Super Klasa w miesiąc IX

W kategorii Super Klasa- "zachowanie" zwyciężyły klasy: II, III, IV i VI

W kategorii Super Klasa (klas IV-VIII)- "najwyższa średnia ze wszystkich przedmiotów" zwyciężyła klasa IV

W kategorii Super Klasa  (klas IV-VIII)- "najwyższa średnia z j. angielskiego" zwyciężyła klasa VIII

• Uwaga szkolny konkurs!!!

• Ogłaszamy konkurs na SUPER KLASĘ- klasę z nawyższą frekwencją. Co miesiąc będziemu typować klasę z najwyższą frekwencją w roku szkolnym 2023/2024, klasa która najdłużej utrzyma się w rakingu na I miejscu otrzyma nagrodę na koniec roku. Wszystkim klasom życzymy powodzenia.

• BohaterON

• BohaterON – włącz historię! Uczniowie Naszej Szkoły wzięli udział w ogólnopolskiej kampanii o tematyce historycznej mającej na celu upamiętnienie i uhonorowanie uczestników Powstania Warszawskiego oraz promocję historii Polski XX wieku. Podczas zajęć wysłuchali opowiadań o tematyce powstania, odwiedzili Muzeum Powstania Warszawskiego online, redagowali gazetkę, tworzyli mapę myśli, wyszukiwali informacje na temat żywienia w czasie okupacji, wspólnie zredagowali podziękowanie dla żyjących Powstańców, a także wsparli OGÓLNOPOLSKĄ ZBIÓRKA NA POMOC POWSTAŃCOM WARSZAWSKIM prowadzoną w ramach kampanii. Zachęcam do włączenia się i wsparcia zbiórki :

• Szóstoklasiści na rowerach

• Ciepłego, jesiennego przedpołudnia szóstoklasiści wybrali się na wycieczkę rowerową do Kalenia. Po drodze podziwiali malownicze tereny naszej gminy, przebyli też szlak świętego Jakuba poszukując charakterystycznych znaków żółtej muszli. Wycieczkę zwieńczyło ognisko zorganizowane z pomocą pani sołtys, a także gry i zabawy wzmacniające poczucie integracji grupy. To był udany czas!

• Dzień Przedszkolaka

• Dziś w przedszkolu obchodziliśmy Dzień Przedszkolaka. Z tej okazji dzieci otrzymały pamiątkowe dyplomy oraz upominki. Słodki poczęstunek przygotowaliśmy sami, a były nim pyszne gofry. Wszystkim przedszkolakom życzymy samych wesołych i kolorowych dni.