• Mistrz flag

• W naszej szkole odbył się konkurs znajomości flag " Mistrz flag".

W konkursie brali udział uczniowie klas 5-8.

W kategorii flagi Europy 1 miejsce zdobył Gracjan Rutka,

2. miejsce Wanessa Rutka i Błażej Wiśniewski,

3. m-ce Sebastian Knebel.

W kategorii flagi świata

1 m- ce zajął Sebastian Knebel,

2 m- ce Bartek Wiśniewski,

3 m-ce Gracjan Rutka.

• Ogólnopolski Konkurs Ortograficzny "Orzeł"

• 23.11.2023 w naszej szkole odbyły się eliminacje do Ogólnopolskiego Konkursu Ortograficznego "Orzeł". Wyniki poznamy w styczniu. Dziękujemy Radzie Rodziców za sfinansowanie udziału naszych uczniów w konkursie.

• Konkurs Super Klasa

W kategorii Super Klasa- "zachowanie" zwyciężyła klasa: I

W kategorii Super Klasa (klas IV-VIII)- "najwyższa średnia ze wszystkich przedmiotów" zwyciężyły egzekwo klasy V, VI

W kategorii Super Klasa  (klas IV-VIII)- "najwyższa średnia z j. angielskiego" zwyciężyła klasa VIII

W kategorii najwyższa frekwencja (klas I-III)- zwyciężyła klasa II

W kategorii najwyższa frekwencja (klas IV-VIII)- zwyciężyła klasa VII

• Z życia klasy 6

• Listopad okazał się dla szóstoklasistów pracowitym miesiącem. Rozpoczęliśmy od podstaw integracji. Wspólne zabawy w kole, niczym w przedszkolu, przypomniały nam o klasowej jedności. Dzień życzliwości i pozdrowień spędziliśmy przygotowując skrzaty , które niosły miłe słowa uczniom i nauczycielom z naszej szkoły. Ostatnim klasowym wydarzeniem były warsztaty dotyczące zdrowego odżywiania, podczas których uczyliśmy uczniów klasy drugiej co warto zabrać na drugie śniadanie lub zjeść w domu. To był pracowity miesiąc.

• Zdrowe kanapki w 1 klasie

• Dziś na zajęciach w klasie 1 dzieci wykonały samodzielnie zdrowe kanapki. Przypomnieliśmy sobie zasady zdrowego odżywiania i jakie produkty są zalecane w żywieniu na przykładzie piramidy zdrowia,  poznaliśmy korzyści wynikające ze spożywania zdrowych produktów, dowiedzieliśmy się jak ważna jest zbilansowana dieta, bogata w produkty zbożowe, warzywa i owoce.  Po wskazówkach o higienie oraz bezpieczeństwie uczniowie  chętnie przystąpili się do pracy. Z przyniesionych produktów powstawały kolorowe, wesołe kanapki. Uczniowie wykazali się bogatą wyobraźnią, a praca przyniosła wszystkim wiele radości. Następnie odbyła się degustacja, zadowolone miny potwierdziły, że najlepiej smakują kanapki zrobione własnoręcznie. Dzięki takim zajęciom dzieci kształciły w sobie odpowiednie nawyki żywieniowe, rozwijały kreatywność, wyobraźnię oraz dbałość o higienę podczas spożywania posiłków. Zajęcia były bardzo smaczne. Mniam...

• "Mała książka- wielki człowiek "

• 21 listopada przedszkole udało się do Biblioteki Publicznej w Stuchowie. Celem wyjścia było zainteresowanie czytelnictwem wśród dzieci oraz wzbudzenie szacunku do książki, zapoznanie z pracą bibliotekarza. Pobyt w bibliotece związany był również z realizacją tygodniowego cyklu tematycznego w przedszkolu. Dzieciom zostały przybliżone zasady korzystania ze zbiorów bibliotecznych oraz z pomieszczenia czytelniczego. Spotkanie zostało wzbogacone o odczytanie pozycji z dziecięcej literatury. Ponadto dowiedzieliśmy się również, iż biblioteka bierze udział w projekcie ,,Mała książka- wielki człowiek ", który ma za zadanie zwiększyć popularyzację czytelnictwa wśród najmłodszych.

• Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia

• Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia (ŚDTM) (ang. World Multiplication Table Day) to coroczna bezpłatna akcja edukacyjna. 13. edycja akcji (ŚDTM 2023) odbyła się 17 listopada 2023.

Celem akcji jest propagowanie zabawowej formy nauczania-uczenia się matematyki. Ma ona zachęcić do przypomnienia sobie tabliczki mnożenia w przyjemny, niecodzienny sposób. Akcja jest okazją dla uczniów do nadrobienia „tabliczkowych” zaległości po wakacjach.

W naszej szkole, najpierw tydzień przed, uczniowie powtarzali i przypominali sobie Tabliczkę Mnożenia, podczas zajęć świetlicowych, lekcji matematyki, zabaw na przerwie, przygotowali grę "Matematyczny Twister". Natomiast 17 listopada w każdej klasie przeprowadzono egzamin z Tabliczki Mnożenia na różne sposoby:

Klasa II grała w karty Grabowskiego

Klasa III rozwiązała 2 min test z tabliczki mnożenia

Klasa IV i V grała w nową grę "Matematyczny Twister"

Klasa VI I VII sprawdziła swoje umiejętności rozwiązując zadania w Matzoo

Klasa VIII pełniła rolę egzaminatorów, którzy sprawdzali znajomość Tabliczki Mnożenia wśród wszystkich będących w tym dniu w szkole: uczniów, nauczycieli, pracowników biurowych, pracowników gospodarczych. Każdemu kto się wykazał znajomością wręczali certyfikat Ekspertów Tabliczki Mnożenia.

Odbył się również konkurs na Mistrza Tabliczki Mnożenia. Zwycięscami zostali:

Kategoria klas III-VI uczeń klasy 5 Błażej W.

Kategoria VII-VIII uczeń klasy 7 Dominik W.