Dzisiejszego dnia 19.10.2022r. nasze przedszkole odwiedziło zagrodę edukacyjną ,,Dziadkowizna" w Skalnie. Dzieci miały okazję nakarmić zbożem, marchewką oraz jabłkami zwierzęta mieszkające w zagrodzie i je pogłaskać. Ponadto dowiedzieliśmy się na ich temat kilka ciekawostek. Przedszkolaki w trakcie pobytu wykonały pracę plastyczną, której tematem przewodnim była alpaka. Uczestnicy wyprawy skorzystali z atrakcyjnego placu zabaw, przyrządzali posiłki w kuchni błotnej i biegali w Berkolandzie. Pod przytulną wiatą spożyliśmy drugie śniadanie, gdzie czekała na nas pyszna, ciepła herbatka. Całość wycieczki dopełniły zdjęcia na tle dyniowej farmy. Przed odjazdem każdy przedszkolak miał okazję zrobić zakupy w zagrodowym sklepiku. Dzieci korzystały z atrakcji w wyśmienitych nastrojach, a całość pobytu dopieściły promienie słoneczne, które towarzyszyły naszej wizycie na farmie. Z uśmiechem na twarzy będziemy wspominać to wiejsko-klimatyczne miejsce.
Wycieczka do ,,Dziadkowizny" w Skalnie
- 4
Kącik przyrodniczy w naszej szkole
Klasa 4 przygotowała wystawę muszli. Wystawa ma charakter edukacyjny- muszle są podpisane i ułożone tematycznie.
Tydzień Zdrowia Psychicznego
W dniach 17 – 21.10.2022 r. w naszej szkole obchodziliśmy Tydzień Zdrowia Psychicznego. Inspiracją dla tej imprezy był dla nas obchodzony w dniu 10 października Światowy Dzień Zdrowia Psychicznego, który ma na celu zwrócenie uwagi na konieczność zadbania o swoje samopoczucie psychiczne. W trakcie obchodów w każdej klasie odbędą się zajęcia/warsztaty o tym jak dbać o swoje zdrowie psychiczne, o dobre samopoczucie. Uczniowie nauczą się nazywać emocje i głośno o nich mówić. Uczniowie dowiedzą się jak minimalizować ryzyko zaburzeń psychicznych, jak troszczyć się o siebie, czego potrzebuje nasz mózg , aby dobrze funkcjonować.
Zastanawiasz się, jak zadbać o zdrowie psychiczne dziecka?
Dzieciństwo jest kluczowym okresem rozwoju dla budowania fundamentów dobrej kondycji zdrowia psychicznego. Niestety wielu dorosłych nie wie, jak w tym czasie wspierać swoje dzieci. Dlatego UNICEF przygotował kilka podpowiedzi, które mogą pomóc rodzicom w zadbaniu o zdrowie psychiczne najmłodszych.
Zły stan zdrowia psychicznego w dzieciństwie uniemożliwia prawidłowy rozwój i funkcjonowanie w dorosłym życiu. W efekcie prowadzi do dramatycznych sytuacji, w tym do wzrostu skali samobójstw. Dlatego o zdrowie psychiczne należy zadbać już od najmłodszych lat.
UNICEF radzi, co rodzice i opiekunowie dzieci poniżej 10. roku życia, mogą zrobić, aby wesprzeć swoje pociechy. Przyjrzyjmy się wyzwaniom charakterystycznym dla danego etapu rozwoju dziecka w podziale na dwie grupy wiekowe (0-5 i 6-10 lat).
Dzieci poniżej 5. roku życia
W tym okresie dzieci osiągają wiele ważnych dla ich rozwoju kamieni milowych: począwszy od pierwszego uśmiechu i kroku, do przeżywania całej gamy emocji. To czas wzrastania i nauki oraz idealny moment na rozpoczęcie wspierania dobrej kondycji zdrowia psychicznego dziecka.
Staraj się spędzać z dzieckiem jak najwięcej czasu. Ma to ogromne znaczenie dla obu stron. Budowanie ciepłych i czułych relacji oraz zapewnienie dziecku poczucia bezpieczeństwa i opieki to fundamenty jego zdrowego rozwoju i dobrego samopoczucia. Baw się z dzieckiem, przytulaj je, mów do niego, śpiewaj i czytaj codziennie, jeśli to możliwe. Grajcie w gry, które angażują ciekawość malucha i pobudzają jego chęć do nauki. Poproś dziecko, aby nazwało rzeczy – zacznij od przedmiotów wokół. Wspólnie odkrywajcie otoczenie poza domem.
W wieku przedszkolnym dziecko staje się coraz bardziej niezależne i ciekawe świata. Interakcje z ludźmi pomogą mu rozwinąć własny sposób myślenia i zrozumieć otoczenie. Zachęcaj dziecko do interakcji społecznych poprzez zabawę z innymi dziećmi. Poproś malucha, aby pomógł Ci w prostych obowiązkach domowych dostosowanych do jego wieku. Wyznacz jasne granice i realistyczne oczekiwania. Jeśli odmawiasz czegoś lub mówisz „nie”, to powiedz dziecku, co wolisz, aby zrobiło w zamian.
Pamiętaj, że małe dzieci dopiero uczą się wyrażania siebie i radzenia sobie z emocjami. Jeśli nie mogą komunikować swoich potrzeb, to czasem może to wywoływać złość lub stres. Kiedy dzieci czują się zestresowane lub przytłoczone, potrzebują obecności kochającej osoby dorosłej, która zachowa spokój i pomoże uporać się z ich emocjami.
Czego nie robić?
Unikaj wszelkich form przemocy, w tym krzyku i bicia. Kiedy dziecko wychowuje się w środowisku, w którym stosuje się przemoc, może to zaszkodzić prawidłowemu rozwojowi fizycznemu i psychicznemu dziecka oraz spowodować długotrwałe problemy w późniejszym życiu.
Niekorzystny wpływ na dziecko mają także częste kłótnie między rodzicami i osobami z jego bliskiego otoczenia. Napięta atmosfera może być dla niego bardzo stresująca. Bywa, że najmłodsi czują się wtedy zaniedbani, bezsilni i bezbronni. Dzieci potrzebują stałej uwagi, miłości i troski o ich zdrowy wzrost i rozwój.
Pamiętaj, aby zadbać też o siebie. To normalne, że będziesz doświadczać wielu skrajnych emocji w różnym czasie. Wśród nich może się pojawić radość, frustracja, nerwowość czy poczucie zmęczenia. Zawsze, gdy czujesz się przytłoczony, poświęć trochę czasu na rozładowanie stresu i napięcia. Upewnij się, że masz wokół siebie osoby, które mogą okazać Ci wsparcie. Postaraj się wygospodarować czas tylko dla siebie, aby zaspokoić własne potrzeby. Nie bój się prosić o pomoc.
Dzieci w wieku od 6 do 10 lat
Rozpoczęcie edukacji jest bardzo ważnym wydarzeniem w życiu dziecka. Wraz z pójściem do szkoły umiejętności fizyczne, zdolności poznawcze i kompetencje społeczne dziecka szybko się rozwijają. Dzieci uczą się opisywać swoje doświadczenia i mówić więcej o emocjach. Przyjaźnie i relacje rówieśnicze stają się coraz ważniejsze. To kluczowy czas, w którym dzieci nabierają pewności siebie we wszystkich dziedzinach życia. Spędzając więcej czasu poza domem, dziecko nabywa poczucia odpowiedzialności i uczy się niezależności. To też czas, w którym uczy się zarządzać swoimi emocjami. Sprawdzaj, jak dziecko radzi sobie z wyzwaniami dnia codziennego. Wspieraj je.
Jak rozpocząć i prowadzić rozmowę z dzieckiem?
Zacznij rozmowę z dzieckiem od pytania o to, jak sobie radzi. Porozmawiaj z nim o szkole, przyjaciołach, rzeczach, które lubi i nie lubi robić oraz o tym, co sprawia mu trudność. Wykorzystaj codzienne wydarzenia, które wywołują pozytywne i negatywne emocje, takie jak zwycięstwo w rywalizacji sportowej lub otrzymanie niskiej oceny. Dzięki temu sprawdzisz, jak czuje się dziecko. Kiedy jest to właściwe dla etapu rozwoju Twojego dziecka, porozmawiaj z nim o fizycznych i emocjonalnych zmianach zachodzących w okresie dojrzewania i pomóż mu zrozumieć, czego może się spodziewać. Sprawdź, jak dziecko się czuje, czy ma jakieś zmartwienia lub wątpliwości, o których możecie porozmawiać.
Kiedy dziecko otwiera się przed Tobą, postaraj się, aby czuło się komfortowo i bezpiecznie. Dziecko chce być lubiane i akceptowane przez ludzi wokół. Twoja akceptacja jest dla niego pierwszym krokiem do budowania pewności siebie. Zwróć uwagę na to, jaki przykład dajesz dziecku swoim zachowaniem. Dziecko patrzy na Ciebie i zapamiętuje Twoje emocje oraz sposób, w jaki reagujesz na różne sytuacje. Doceń osiągnięcia dziecka i jego dobre zachowanie. Chwal, skupiając się na jego działaniach (np. „ciężko nad tym pracowałeś i to naprawdę widać!”), a nie na nim jako osobie (np. „och, jaki jesteś mądry!”).
Pamiętaj, że Twój czas to cenny prezent dla dziecka. Mówienie „kocham cię” lub przytulanie go to nie jedyne sposoby okazywania uczuć. Słuchaj dziecka uważnie i okazuj mu szczere zainteresowanie tym, co ma do powiedzenia. Uwzględnij je w procesie podejmowania prostych decyzji domowych, np. co zjeść na obiad. Niech dziecko wie, że kochasz je bez względu na wszystko, nawet jeśli popełnia błędy.
Apel UNICEF
Poświęć czas na wypracowanie sposobów wspierania dziecka i spędzania z nim czasu. Nie zawsze będzie to łatwe i może wymagać cierpliwości. Warto jednak podjąć ten trud. Jeśli jednak czujesz, że Twoje wsparcie jest niewystarczające lub potrzebujesz pomocy, udaj się do specjalisty.
W Polsce specjalistycznej pomocy psychologicznej i psychiatrycznej potrzebuje aż 630 tys. dzieci. Niestety większość z nich latami pozostaje bez odpowiedniego wsparcia. UNICEF Polska apeluje o poprawę dostępności do usług w zakresie zdrowia psychicznego dzieci i młodzieży w naszym kraju. Każdy może podpisać się pod apelem za pośrednictwem strony: unicef.pl/apel-zdrowie-psychiczne.
Artykuł ze strony: https://unicef.pl/co-robimy/aktualnosci/dla-rodzicow/zastanawiasz-sie-jak-zadbac-o-zdrowie-psychiczne-dziecka
Mała książka- wielki człowiek
Instytut Książki prowadzi kolejną edycję kampanii "Mała książka- wielki człowiek", która na celu ma promowanie czytelnictwa wśród dzieci w różnych grupach wiekowych. Aby zrealizować ten istotny cel Instytut Książki podarował każdemu uczniowi klasy 1 specjalną Wyprawkę Czytelniczą:
- "Pierwsze abecadło"
- "Książka połączeni, czyli uczymy się czytać razem".
Mamy nadzieję, że dzięki Państwa zaangażowaniu i współpracy miłość do książek będzie towarzyszyć uczniom na co dzień.
Sałatka owocowa w klasie II
Sezon na pyszne owoce trwa! Nie zapominamy o tym także w naszej klasie. Każdy z nas już wie, jak ważne są dla nas owoce – nie tylko dlatego, że są smaczne, ale przede wszystkim dlatego, że zawierają mnóstwo witamin, które chronią i wzmacniają nasz organizm.
Uczniowie klasy II na zajęciach własnoręcznie przygotowali pyszną, witaminową sałatkę. Dzieci przyniosły z domów różne świeże owoce. Były jabłka, gruszki, banany, kiwi, pomarańcze, mandarynki, winogrona. Każdy ochoczo zabrał się do pracy. Dzieci samodzielnie kroiły i przyrządzały sałatkę owocową przestrzegając zasad bezpieczeństwa przy posługiwaniu się nożem. Przyrządzanie sałatek dało dzieciom wiele satysfakcji jednocześnie uświadamiając jak ważną rolę odgrywają witaminy we właściwym funkcjonowaniu organizmu. Po takich zajęciach dzieci na pewno zapamiętają, że to co zdrowe może być również bardzo smaczne.
3
Dzień Edukacji Narodowej
W trakcie roku szkolnego obchodzimy wiele świąt i uroczystości, ale jedno z nich ma dla nas szczególne znaczenie, 14 października - Dzień Edukacji Narodowej.
Uczniowie naszej szkoły podczas apelu podziękowali swoim nauczycielom za ich pracę, okazywane na co dzień wsparcie i życzliwość. W pięknych słowach wierszy i piosenek wyrazili swą wdzięczność. Tak jak powiedziała Pani Dyrektor; jest to święto wszystkich pracowników oświaty, ale także uczniów, święto nas wszystkich którzy tworzymy tą szkołę.
Drodzy uczniowie!
Przez czas pobytu w szkole mogliście przekonać się,
jak bardzo nieprzewidywalne jest życie.
Mimo że musieliście przekroczyć swoimi nogami wiele kłód,
wywiązaliście się z tego zadania wzorowo
i kiedy patrzymy na Wasze twarze,
nawet nie próbujemy kryć dumy!
W imieniu wszystkich nauczycieli naszej szkoły serdeczne życzenia dla wszystkich uczniów, tych malutkich i tych starszych.
Drodzy nauczyciele:
Wykształcenie to dar najcenniejszy,
którego nic i nikt nie jest w stanie nas pozbawić…
W podziękowaniu za trudną pracę i wskazanie właściwej drogi,
my Uczniowie pragniemy, aby nie zabrakło Wam Nauczycielom
zapału do kształtowania naszego pokolenia,
abyście uczyli nas pokonywania trudności
i kierowania się w życiu tylko dobrem.
Potrzebne nam są wzorce, i Wy,
Drodzy Nauczyciele, nimi jesteście.
W imieniu Samorządu Uczniowskiego życzymy wytrwałości, sukcesów zawodowych, jak również uśmiechu każdego dnia!!!
6
Wycieczka do Świnoujścia
Podziemne Miaso, Ford Gerharda
29
Mistrz Tabliczki Mnożenia
W piątek 07.10.2022 roku odbył się III Konkurs na Mistrza Tabliczki Mnożenia. Konkurs podzielony jest na dwie części; pierwsza część dla klas 6,7,8 i druga część dla klas 3,4,5. Dwuletni Mistrz z klasy 6 nie wstawił się na konkursie. Konkurs wygrał uczeń klasy 6 Kuba G. Gratulujemy. Kuba był niesamowity w dwie minuty poprawnie rozwiązał 70 zadań. Takiego wyniku jescze nie było. W klasach młodszych 3-5 zwycięzcą został Błażej W. Jego wynik daleko przekraczał wyniki pozostałych zawodników. Również Gratulujemy. Życzymy dalszych sukcesów.
Europejski Dzień Języków Obcych
W ramach Europejskiego Dnia Języków Obcych uczniowie zostali zapoznani z historią i tradycjami Wielkiej Brytanii. Na koniec została wyświetlona prezentacja z przydatnymi w życiu codziennym informacjami na temat krajów anglojęzycznych.
Laboratorium Przyszłości
Dzięki programowi LP uczniowie w naszej szkole zapoznali się z tematem Robotyki. Najpierw złożyli pojazdy/roboty Q- SCOUT z zakupionych części, a dzisiaj nauczyli się uruchamiać pojazdy, łączyć je z komputerem lub telefonem oraz kodować. Wszystkim bardzo podobała się zabawa. Pojazdy wykonywały polecenia uczniów kodowane w programie lub jeździły zgodnie z kierunkiem wybranym przez ucznia na telefonie/dżojstiku.
Laboratorium Przyszłości
Dziewczyny górą !!!
Na ostatnich zajęciach świetlicowych dziewczęta z klasy 8 podjęły się próby złożenia Q-SCOUT Robobloq. Na początku było ciężko, tyle małych części, śrubek, kabelków ale z etapu na etap okazało się to bardzo wciągające i już nie mogły odpuścić- złożyły trzy roboty. Brawo Dziewczyny!!! Super!!!
Najlepsza klasa wybrana!!!!
Na koniec każdego miesiąca w naszej szkole odbywa się konkurs na najlepszą klasę, najlepszych uczniów, uczniów z postępem oraz klasa z największą frekwencją w danym miesiącu. I tak właśnie w dniu dzisiejszym podczas apelu wybraliśmy laureatów:
W konkursie najlepsza klasa w kategorii I-III zwyciężyli pierwszoklasiści, w kategorii IV-VIII pionierem zostali czwartoklasiści GRATULUJEMY
W konkursie Najlepsi uczniowie:
klasa I- Maja O., Borys M., Nikodem W. Klara J.,
Klasa II- Antonina B., Ksawery F.,
Klasa III- Hanna C.,
Klasa IV- Błażej W., Oliwia J.,
Klasa V - Małgorzata M., Martyna M.,
Klasa VI - Amelia O., Marcin P., Laura S.,
Klasa VII - Lena P., Karolina., Karolina S.,
Klasa VIII - Wiktoria B.,
W konkursie uczniowie z postępem wytypowani zostali:
Klasa I- Mieszko P.,
Klasa II- Antoni K-D., Liliana K.,
Klasa III- Julia W., Sebastian.,
Klasa V- Sebastian W., Marcel P.,
Klasa VII- Zuzia K., Gracjan R.,
Klasa VIII- Patrycja W.,
Wszystkim GRATULUJEMY i życzymy dalszych sukcesów.
DZIEŃ CHŁOPAKA 30 września 2022 roku
Dziś świętuje chłopak każdy,
mały, duży – dla mnie ważny.
Z tej okazji ślemy życzenia:
radości i marzeń spełnienia,
zdrowia i uśmiechu,
a po szkole – trochę oddechu.Bartek, Błażej, Sebastian, Dominik,
Filip, Tomek, Marcin, Gracjan,
Mikołaj, Mateusz, Alan.
Jeden kotek drugi bałwan.
Lecz w dniu święta naszych menów.
Życzymy - my, dziewczyny z 7 im mega paweru.
Bo bez nich świat jest bezbarwny
Bo każdy z nich jest szalony no i fajny!
Wszystkim chłopcom z naszej szkoły życzymy
LABORATORIUM PRZYSZŁOŚCI
W ramach Programu Laboratorium Przyszłości nasza szkoła otrzymała od państwa wsparcie finansowe na zakup wyposażenia technicznego niezbędnego do rozwoju umiejętności praktycznych wśród dzieci i młodzieży. Zajęcia z Laboratorium Przyszłości odbywają się trzy razy w tygodniu w różnych formach; bum, bum rurki – przedstawienie ale to niespodzianka, klocki korbo w świetlicy szkolnej oraz aparat wykorzystywany do upamiętniania szkolnych wydarzeń.
6
Akcja Sprzatanie Świata
W dniu 23 września nasza szkoła wzięła udział w międzynarodowej akcji Sprzątania Świata. Udział w akcji wzięły klasy 0-6 oraz przedszkole, uczniowie klas 7 i 8 wyjechały do teatru. Pod opieką wychowawców uczniowie poszli sprzątać nasze piękne Stuchowo. W ten sposób młodzież chciała zachęcić innych do utrzymywania porządku wokół najbliższego otoczenia, jak i całej Ziemi oraz do podjęcia działań, dzięki którym nauczymy się nie tworzyć niepotrzebnych odpadów. Będziemy wtedy stawać się coraz bardziej odpowiedzialnymi konsumentami, co doprowadzi do tego, że nie będziemy zaśmiecać ani nadmiernie niszczyć środowiska.
W Polsce sprzątanie świata zainicjowała Mira Stanisławska-Meysztowicz. Akcja odbywa się co roku, począwszy od 1994. Krajowym patronem i koordynatorem akcji w Polsce jest Fundacja Nasza Ziemia. Odbiór zebranych odpadów w naszym mieście przeprowadziła firma REMONDIS.3
"Pan Tadeusz"
23 września uczniowie klasy 7 i 8 wybrali się do Gryfickiego Domu Kultury pod tytułem ,,PAN TADEUSZ, CZYLI OSTATNI ZAJAZD NA LITWIE”. Utwór ten, jest lekturą w szkołach podstawowych, znany przez nas wszystkich jako poważny poemat Mickiewicza, który przedstawia życie bohaterów na tle ważnych, wręcz przełomowych wydarzeń historycznych. Obejrzenie spektaklu inspirowanego „Panem Tadeuszem” zrobiło na nas zupełnie inne wrażenie. Kiedy znaleźliśmy się w Sali Domu Kultury, obejrzeliśmy niezwykłe widowisko, wykonane przez wspaniałych aktorów, którzy w większości zachwycili nas poziomem gry aktorskiej. Przedstawienie składało się zarówno ze scen dramatycznych, jak i komediowych, zachowując przy tym wszystkie najważniejsze wątki oraz wydarzenia historyczne opisane przez wieszcza narodowego. To połączenie sprawiło, że większości młodzieży taki kontakt z wybitnym dziełem kultury bardzo się spodobał i zaciekawił, a co NAJWAŻNIEJSZE, na pewno zapadł w pamięci. Były to naprawdę wspaniałe, emocjonalne chwile, które minęły nam w okamgnieniu. Myślę, że każdy powinien sam tego doświadczyć. Moim zdaniem, większości odbiorców, nawet tym bardzo wybrednym i niemającym kontaktu na co dzień z teatrem, powinna spodobać się właśnie taka adaptacja „Pana Tadeusza”.
4
Wybory do Samorządu Uczniowskiego
Wybory do Samorządu Uczniowskiego odbywały się naszej szkole w dniu 21.09.2022r.
Uprawnionych do głosowania było 56 uczniów z klas IV-VIII oraz 32 uczniów klas I-III.
Wybory poprzedzone były kampanią wyborczą przeprowadzoną przez kandydatów. Wybory były swoistą lekcją demokracji dla wszystkich uczniów naszej szkoły, uczniowie przekonali się, że w dorosłym życiu czeka ich wiele trudnych wyborów.
W głosowaniu wzięli udział uczniowie obecni w tym dniu w szkole oraz nauczyciele, z spośród 6 kandydatów wybrano 3 osoby do Samorządu Uczniowskiego:
- Przewodniczący Wiktoria Bott uczennica klasy 8
- Zastępca Laura Stangrycka uczennica klasy 6
- Członek Samorządu Oskar Sojka uczeń klasy 4
Naszemu nowo wybranemu Samorządowi Uczniowskiemu życzymy niegasnącego zapału w realizacji zadań, wielu pomysłów i satysfakcji z pełnienia tej odpowiedzialnej społecznej roli. Pamiętajcie że nie jesteście sami i zawsze na nas możecie liczyć.
Dzień Ziemniaka
Bajka o ziemniaku
Dawno temu dobry król przywiózł z dalekiej wyprawy pewną roślinę, o której mówiono, że jest pożyteczna. Kazał posadzić ją w przypałacowym ogrodzie i niecierpliwie czekał, co z tego wyrośnie. Po jakimś czasie pojawiły się badyle. Zakwitły, ale kwiatki nie były zbyt ładne. Zielone owocki również nie były smaczne. Zagniewany król kazał roślinę wyrwać z korzeniami i spalić. Dworzanie rozkaz wykonali. Gdy ognisko się dopalało, któryś ciekawy, rozgarnął popiół, aby sprawdzić co tak ładnie pachnie. Upieczone w żarze ogniska ziemniaki nie tylko ładnie pachniały, ale też były bardzo smaczne. I tak zaczęła się wielka kariera ziemniaka potocznie zwanego kartoflem.
W naszej szkole dzięki mamom z Rady Rodziców dnia 21 września obchodziliśmy Dzień Ziemniaka. Przy muzyce puszczanej przez Samorząd Uczniowski, smakowaliśmy pieczone ziemniaczki Dziękujemy bardzo Panu Andrzejkowi. Loteria losowa (wszystkie losy wygrane), ciasta - wypieki rodziców, były także tańce i zabawy i tu szczególne DZIĘKUJĘ dla uczennic z klasy siódmej i ósmej za angażowanie młodszych dzieci do wspólnej zabawy.
18
Dzień przedszkolaka
Dzisiaj w naszym przedszkolu obchodziliśmy niezwykłe święto - Dzień Przedszkolaka. Tego dnia czekało na dzieci wiele niespodzianek i atrakcji. Zostały zaproszone do wspólnej zabawy, udziału w konkursach i tańców przy ulubionych przebojach muzyki dla dzieci.Złożyliśmy wszystkim, maluszkom i starszakom życzenia samych słonecznych dni i radosnych chwil w naszym przedszkolu, aby każdy dzień był wspaniałą przygodą i niósł ze sobą wiele cudownych i pozytywnych doświadczeń. Były też drobne upominki oraz słodki poczęstunek. Mamy nadzieję, że dzieci będą miło wspominać ten wyjątkowy dzień.